Puteți susține activitățile asociației Unda Verde prin mecanismul de direcționare a 2% din impozitul pe venit către organizații nonprofit.

Contribuabilii persoane fizice pot direcționa 2% din impozitul pe venit plătit statului către o organizație neguvernamentală (ONG). Fiecare cetățean poate decide astfel ce se intamplă cu impozitul pe care îl plătește statului |

Date:
Asociația Unda Verde | CIF 27476600 | cont bancar RO08CRDZ002A164710481001 | Banca Romexterra

Iată cum:
Completați un formular: Declaratia 230, dacă ați avut venituri numai din salarii sau Declaratia 200, dacă ați realizat și alte venituri (și/numai din activități independente)
Il trimiteți la Administrația Financiară de care aparțineți (prin poștă cu scrisoare recomandată sau îl depuneți direct la registratură)

Important:
1. Data până la care puteți trimite formularul este 15 mai 2012
2. Administrația Financiară de care aparțineți este cea din localitatea de domiciliu
3. Adresele Administrațiilor Financiare le puteti vedea aici
4. Rubrica “Suma” nu trebuie completată. Inspectorul fiscal va face acest lucru.

Vă mulțumim